Rosja coraz bardziej szuka sposobów na uzupełnienie ponoszonych strat na Ukrainie; z powodu tych strat ma trudności z prowadzeniem ofensywy i będzie miała trudność z zabezpieczeniem zajętego terytorium - oceniło we wtorek wieczorem brytyjskie ministerstwo obrony.

"Rosja w coraz większym stopniu dąży do stworzenia dodatkowych oddziałów, aby uzupełnić i zastąpić straty osobowe na Ukrainie. W wyniku tych strat Rosja prawdopodobnie ma trudności z prowadzeniem operacji ofensywnych w obliczu utrzymującego się oporu ukraińskiego" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej

"Dalsze straty osobowe utrudnią także Rosji zabezpieczenie okupowanych terytoriów. Rosja przesuwa siły z tak odległych miejsc jak Wschodni Okręg Wojskowy, Flota Pacyfiku i Armenia. Coraz częściej stara się też wykorzystywać nieregularne źródła, takie jak prywatne firmy wojskowe, najemnicy syryjscy i inni. Rosja będzie prawdopodobnie próbowała wykorzystać te siły do utrzymania zdobytego terytorium i uwolnienia swoich sił bojowych, aby wznowić przerwane operacje ofensywne" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej" - podkreślono. (PAP)