Na kilka dni przed wyborami do Bundestagu w sondażu przeprowadzonym na zlecenie magazynu "Focus" chadecja CDU/CSU zyskuje jeden punkt, a prowadząca socjaldemokratyczna SPD jeden punkt traci. Tym samym różnica między głównymi rywalami wynosi teraz cztery procent - informuje w czwartek agencja dpa.

Według opublikowanych w czwartek wyników sondażu dla magazynu "Focus" prowadząca SPD traci w porównaniu z poprzednim tygodniem jeden punkt procentowy i ma 25 procent poparcia, a goniąca ją Unia CDU/CSU zyskuje jeden punkt i osiąga wynik 21 procent.

Również partia Zielonych traci jeden punkt procentowy i ma teraz 16 procent. Skrajnie prawicowa AfD także spada o jeden punkt, do 11 procent. Liberalna FDP pozostaje na poziomie 11 procent, a Lewica poprawia swój wynik o jeden punkt procentowy do 7 procent.

W ostatnich tygodniach SPD znacznie wyprzedzała CDU/CSU w licznych sondażach, z których wiele pokazywało historycznie słabe wyniki chadecji. W ostatnim tygodniu przed wyborami kolejne badania opinii pokazują na niewielkie, ale jednak odrabianie strat przez chadeków.

O tym, kto ostatecznie zwycięży w wyborach do niemieckiego parlamentu przekonamy się już w niedzielę.