Od środy kawiarnie, restauracje i bary mogą ponownie przyjmować klientów w środku. Zasady są takie same jak obecnie w ogródkach: maksymalnie cztery osoby przy jednym stole (chyba, że rodzina jest większa), dystans w graniach 1,5 metra, maski na usta obowiązkowe, gdy odchodzi się od stołu. Punkty gastronomiczne będą mogły być otwarte w godz. 5-23.30.

Imprezy – np. koncerty, przedstawienia teatralne, musicale lub zawody sportowe – są dozwolone przy maksymalnym udziale 200 osób. Wszyscy muszą siedzieć w bezpiecznej odległości od siebie i nosić maskę na usta. Na zewnątrz może zebrać się w jednym miejscu maksymalnie 400 osób, w maskach na usta i w bezpiecznej odległości od siebie. Imprezy mogą odbywać się tylko w godzinach od 5 do 23.30.

Możliwe są demonstracje dynamiczne z udziałem 200 uczestników i demonstracje statyczne z udziałem 400. Targi, jarmarki i pchle targi również mogą być ponownie organizowane. Sale bankietowe mogą ponownie otworzyć swoje drzwi i przyjąć do środka 50 osób na przyjęcie.

Reklama

Nabożeństwa, wesela i pogrzeby są dozwolone przy 100 osobach w środku i 200 na zewnątrz. Otwarte zostają również siłownie i centra fitness. Te punkty zobowiązane do zainstalowania liczników mierzących jakość powietrza.

Zniesiony zostaje zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach od 22 do 5, a osoby świadczące usługi seksualne mogą wrócić do pracy.