Daniel Obajtek stawił się w środę w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie i został przesłuchany w charakterze świadka – potwierdził PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Piotr Skiba.

Były prezes Orlenu nie stawił się na przesłuchanie

Były prezes Orlenu miał 3 czerwca stawić się na przesłuchaniu w stołecznej prokuraturze okręgowej w sprawie składania fałszywych zeznań. Nie przyszedł jednak i dopiero po godzinie 14.00 do prokuratury wpłynęło pełnomocnictwo dla reprezentującego go prawnika. Za jego pośrednictwem ustalono z Obajtkiem termin przesłuchania na drugą połowę czerwca.

Zawiadomienie złożył dziennikarz i były likwidator Radia dla Ciebie Grzegorz Jakubowski. Uważa on, że Obajtek skłamał przed sądem w sprawie swojej znajomości, relacji i spotkań z dziennikarzem Piotrem Nisztorem.

Trzy śledztwa związane z Danielem Obajtkiem

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Adam Bodnar przekazał, że toczą się trzy śledztwa związane z Danielem Obajtkiem. Dotyczą połączenia Lotosu z Orlenem, zawyżania cen benzyny i zaliczki na zakup ropy. Bodnar dodał, że są także mniejsze sprawy, które dotyczą składania fałszywych zeznań i odmowy wstępu do Orlenu dla kontrolerów NIK.

Śledztwo w sprawie fałszywych zeznań w Orlenie

Prokuratura Okręgowa w Warszawie 16 maja poinformowała, że wszczęła śledztwo w sprawie złożenia fałszywych zeznań w toku prowadzonego postępowania z oskarżenia prywatnego. Sprawa dotyczy okoliczności zatrudnienia dwóch osób w spółkach Grupy Orlen. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ joz/