Sztab Generalny WP ostrzegł w sobotę przed fałszywym kontem, które pojawiło się w związku z ogłoszonym konkursem na nazwę dla polskich myśliwców F-35. Sztab apeluje, by sprawdzać podstawowe dane konta i uważać na linki.

Sztab Generalny Wojska Polskiego ogłosił w piątek konkurs na nazwę dla polskich myśliwców F-35. Autor zwycięskiej propozycji zostanie zaproszony na prezentację pierwszego polskiego F-35.

Fejkowy profil Sztabu Generalnego WP

W sobotę na Facebooku Sztab Generalny WP zaapelował, aby uważać na fałszywy profil Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, który pojawił się w związku z ogłoszonym konkursem.

Fałszywe konto, które powstało, namawia do kliknięcia w link i rejestrację na nieznanej stronie. "Gratuluję tym, którzy otrzymali ode mnie komentarze. Zostałeś wybrany zwycięzcą! Potwierdź swój prezent, wykonując poniższe czynności" - czytamy w poście.

"Nigdy nie prosimy na naszym koncie o opłatę, czy uregulowanie należności+. Sprawdź podstawowe dane konta typu: kiedy założone, ilu ma obserwatorów, itp. Uważaj na linki! Jeśli nie masz pewności, dokąd poprowadzą, nie klikaj" - alarmuje Sztab Generalny WP.

O konkursie poinformowano na profilu Sztabu Generalnego na portalu X (Twitterze) oraz na Facebooku. Nazwa dla nowych myśliwców zostanie wybrana spośród zaproponowanych przez internautów w komentarzach umieszczonych pod analogicznymi wpisami Sztabu na obu portalach. Komentarze z propozycjami można umieszczać od 12 do 29 kwietnia. (PAP)

Autorka: Delfina Al Shehabi

del/ pad/