- Ci, którzy dopuszczają się bezprawia muszą się liczyć z prawnymi konsekwencjami - oświadczył w środę prezydent Andrzej Duda, komentując działania ABW ws. polityków Suwerennej Polski.

W związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w wykorzystywaniu środków z Funduszu Sprawiedliwości, na polecenie prokuratorów we wtorek przeprowadzono szereg przeszukań w różnych częściach kraju. Jednym z miejsc objętych działaniami było dom byłego szefa Ministerstwa Sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry. W związku z tymi wydarzeniami, w środę stanowisko w sprawie działań Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przedstawił prezydent Andrzej Duda.

Duda o akcji ABW

-Ci, którzy dopuszczają się bezprawia muszą się liczyć z prawnymi konsekwencjami. Zdrowy rozsądek podpowiada mi, że jeśli ktoś ze służb czy prokuratury pozwala sobie na takie działania wobec posłów, ludzi, którzy przez lata sprawowali bardzo ważne funkcje publiczne, to zakładam, że ma ku temu podstawy i społeczeństwo będzie je mogło zobaczyć - powiedział Duda podczas wizyty w Radziszowie.

Prezydent podkeślił, że "odpowiedzialność karna jest nieuchronna". - Myślę, że bezprawie prędzej czy później zostanie ukarane