Projekt Trzeciej Drogi jest dobry na budowanie szeroko rozumianego centrum polskiej sceny politycznej i jeśli wybory samorządowe potwierdziłyby tę koncepcję, to na pewno będziemy ją kontynuować; chciałbym, aby na wybory samorządowe powstał komitet Trzeciej Drogi - powiedział poseł Marek Sawicki (PSL).

Wspólny start PSL i Polski 2050?

Sawicki został zapytany o szanse na wspólny start PSL i Polski 2050 jako koalicji - Trzecia Droga w wyborach samorządowych, które odbędą się wiosną 2024 roku.

"Po to mamy dwa kluby w Sejmie o wspólnej nazwie - Trzecia Droga, jeden i drugi klub ma dołożoną taką nazwę, aby podtrzymać tę współpracę co najmniej do wyborów samorządowych, a być może i dłużej" - podkreślił poseł PSL.

Według niego, projekt Trzeciej Drogi jest dobry na "budowanie szeroko rozumianego centrum polskiej sceny politycznej". "I jeśli wybory samorządowe potwierdziłyby tę koncepcję, to na pewno będziemy ją kontynuować" - zapewnił Sawicki.

Sawicki o komitecie Trzeciej Drogi

Poseł Stronnictwa powiedział, że chciałby, aby na wybory samorządowe powstał komitet Trzeciej Drogi. "Uważam, że koncepcja wspólnego startu jest lepsza" - ocenił Sawicki.

O wspólny start PSL i Polski 2050 w wyborach samorządowych był też niedawno pytany przewodniczący klubu Polska 2050 - Trzecia Droga Mirosław Suchoń. "Są duże szanse na wspólny start Polski 2050 i PSL-u, jako koalicji Trzecia Droga w wyborach samorządowych; decyzje polityczne w tej sprawie powinny zapaść w grudniu, być może w styczniu" - powiedział Suchoń.

Wyniki PSL i Polska 2050 w wyborach

Trzecią Drogę współtworzą PSL i Polska 2050 Szymona Hołowni, które wspólnie - jako komitet koalicyjny Trzecia Droga - wystartowały w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

W wyborach do Sejmu Trzecia Droga zdobyła 65 mandatów; 33 - Polska 2050, 32 - PSL. Z kolei w wyborach do Senatu Trzecia Droga zdobyła 11 mandatów; Polska 2050 - 5; PSL - 6.