Poseł KO Sławomir Nitras, skazany za kłamstwo wyborcze, ma w imieniu PO odpowiadać za uczciwość wyborów; to najlepiej podsumowuje decyzję lidera PO Donalda Tuska - powiedział we wtorek sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski został we wtorek w Polskim Radiu 24 zapytany o decyzję lidera PO Donalda Tuska, który zapowiedział, że Sławomir Nitras stanie na czele obywatelskiej akcji, której celem będzie ochrona wyborów przed fałszerstwami.

"Człowiek, który został skazany za kłamstwo wyborcze w procesie wyborczym ma odpowiadać za uczciwość wyborów. To chyba może podsumować najlepiej tę decyzję Donalda Tuska" - ocenił Sobolewski.

Jak dodał, "czołowy bojówkarz Tuska staje na czele ruchu, który ma +pilnować+ głosowania czy liczenia głosów".

W ubiegły piątek szef PO Donald Tusk zapowiedział obywatelską akcję, której celem będzie skuteczne przypilnowanie wyborów przed fałszerstwami. Na jej czele stanie poseł Sławomir Nitras.

Obecny poseł KO przegrał w trybie wyborczym proces w 2007 roku z ówczesnym kandydatem PiS na posła i dyrektorem Agencji Nieruchomości Rolnych Stanisławem Stępniem. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

pś/ mrr/