Niebawem, przed najbliższym posiedzeniem Sejmu, dojdzie do spotkania polityków Solidarnej Polski i premiera Mateusza Morawieckiego, będzie ono dotyczyć KPO, zapytamy też o "pewnego rodzaju manifest" TVP podczas Sylwestra - zapowiedział szef SP, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

"Niebawem spotkamy się z panem premierem, będzie to okazja do dyskusji na temat KPO, szantażu ze strony Unii Europejskiej" - powiedział Ziobro w poniedziałek na konferencji w Sejmie.

Dodał, że w spotkaniu z premierem mają wziąć udział wszyscy parlamentarzyści SP, ma do niego dojść przed najbliższym posiedzeniem Sejmu zaplanowanym w dniach 11-13 stycznia.

Podczas konferencji Ziobro odniósł się też do występu na "Sylwestrze Marzeń z Dwójką" amerykańskiej grupy Black Eyed Peas, muzycy wystąpili z tęczowymi opaskami na ramionach, czyli symbolami społeczności LGBT. Ten gest wywołał oburzenie polityków SP, krytykowali TVP oceniając, że jako publiczny nadawca promuje środowisko LGBT.

Ziobro powiedział, że podczas zapowiadanego spotkania, politycy SP "zapewne też będą chcieli zapytać pana premiera o to, czy ten pewnego rodzaju manifest ze strony Telewizji Publicznej - skoro była to zaplanowana akcja związana z promocją pewnych postaw i wartości w obszarze publicznym - jest kolejnym elementem ustępstw wobec żądań UE". (PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Mateusz Mikowski

kos/ mm/ mok/