W połowie grudnia ceny na stacjach są stabilne i wysokie. Jedynym paliwem, które potaniało od ubiegłego tygodnia, jest autogaz – przekazali eksperci z e-petrol.pl w najnowszym raporcie.

Jak stwierdzili eksperci z e-petrol, ceny na stacjach benzynowych pozostają na wysokim poziomie. Wskazali, że 14 grudnia 2022 r. średnia cena benzyny PB95 wyniosła 6,53 zł/l, PB98 7,26 zł/l, a oleju napędowego 7,69 zł/l. Zwrócili uwagę, iż jedynym paliwem, które potaniało od ubiegłego tygodnia, jest LPG – odnotowano spadek o grosz do poziomu 2,95 zł/l.

Zdaniem ekspertów na "paliwowej mapie Polski wyróżniają się województwa warmińsko-mazurskie i świętokrzyskie". Przekazali, że w pierwszym z nich najmniej płaci się za zakup Pb95 i diesla: kolejno 6,39 zł/l i 7,51 zł/l. W świętokrzyskim jest najtańszy autogaz, z ceną na poziomie 2,73 zł/l – oceniono.

Najdrożej – zgodnie z szacunkami ekspertów – jest na Podkarpaciu i Dolnym Śląsku. "W rejonie Rzeszowa najwięcej kosztują benzyna Pb95 i olej napędowy: 6,61 i 7,78 zł/l, a w Polsce południowo-zachodniej najdroższe jest LPG, za którego litr płaci się przeciętnie 3,08 zł" – przekazali. (PAP)

ra/ pad/