Poseł PiS Radosław Fogiel został w czwartek przewodniczącym sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. Wcześniej stanowisko to zajmował Marek Kuchciński, który na początku października objął funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Podczas posiedzenia komisji kandydaturę Fogla zgłosiła posłanka PiS Barbara Bartuś; kandydaturę tę poparło 12 posłów, nikt nie był przeciw, wstrzymało się 7 posłów.

Fogiel jest posłem od października 2019 r. Zasiada w komisjach: Spraw Zagranicznych, Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii oraz Komisji Obrony Narodowej.

Fogiel był asystentem i dyrektorem biura poselskiego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W 2012 został pierwszym wiceprzewodniczącym, a w 2017 przewodniczącym Europejskich Młodych Konserwatystów. Funkcję tę sprawował do 2018 r.

W czerwcu 2019 został mianowany zastępcą rzecznika prasowego PiS. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku zdobył mandat poselski, startując z drugiego miejsca listy PiS w okręgu radomskim. W 2021 r. został członkiem delegacji Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, a w czerwcu 2022 został mianowany rzecznikiem prasowym PiS, zastępując posłankę Anitę Czerwińską. (PAP)

autorka: Wiktoria Nicałek

wni/ mok/