Projekt ustawy o testowaniu pracowników pod kątem zakażenia SARS-CoV-2 w ogóle nie powinien być procedowany w Sejmie; to głupia ustawa - podkreśliła w środę wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO).

Kidawa-Błońska w środę wzięła udział w dyskusji „Dobra edukacja, wolna kultura, nowe pokolenie” zorganizowanej w Lublinie przez Sekretariat Samorządowy Platformy Obywatelskiej oraz Instytut Obywatelski. Podczas konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie wicemarszałek Sejmu odniosła się do wtorkowego głosowania w sprawie projektu ustawy covidowej, który przewidywał umożliwienie pracownikom nieodpłatne testowanie w kierunku SARS-CoV-2, a pracodawcom żądanie informacji o negatywnym wyniku tego testu.

Ta głupia ustawa w ogóle nie powinna być procedowana w Sejmie” - oceniła Kidawa-Błońska. „To była jedna z najgłupszych ustaw, z jakimi miałam do czynienia w Sejmie” - podkreśliła.

Zdaniem wicemarszałek Sejmu, wtorkowe głosowanie pokazało, że prezes PiS Jarosław Kaczyński wie, "że nie może liczyć na Zjednoczoną Prawicę i nie będzie mógł za każdym razem realizować swoich pomysłów”. „To jest problem dla pana prezesa” – zaznaczyła.

Opozycja będzie za każdym razem piętnowała i pokazywała głupie i niemądre rozwiązania, rozwiązania szkodliwe, ale za cały chaos odpowiada wyłącznie prezes Kaczyński” – powiedziała Kidawa-Błońska.(PAP)

Autor: Piotr Nowak