Sasin pytany był we wtorek w Programie Pierwszym Polskiego Radia o postawę wicepremiera, lidera Porozumienia Jarosława Gowina, który podpisał się pod Polskim Ładem, ale kontestuje publicznie np. rozwiązania podatkowe, które się w nim znalazły.

"Na pewno ważne jest, żebyśmy szli w jednym kierunku, tu nie ma żadnej wątpliwości. Rzeczywiście tego typu działania kontestujące dzisiaj Polski Ładu szczególnie w sytuacji, kiedy on został zaakceptowany przez wszystkich uczestników Zjednoczonej Prawicy, to na pewno nie służy dobrze sprawie" - odpowiedział wicepremier.

Bo - jak zaznaczył - "z drugiej strony mamy opozycję, która w taki niezwykle populistyczny, pozbawiony jakichkolwiek merytorycznych przesłanek sposób atakuje te rozwiązania Polskiego Ładu". "Ale w przypadku opozycji to jest zrozumiałe, bo Polski Ład jest zagrożeniem dla partii opozycyjnych, które żadnego programu i żadnej realnej propozycji dla Polaków nie mają. O tyle po naszych koalicjantach oczekiwałbym tego, że oni rzeczywiście takiej kontestacji uprawiać nie będą" - podkreślił Sasin.

Według niego, "dobrze byłoby się określić, w pewnym momencie zakończyć te spory, zakończyć te przepychanki, bo one na pewno nikomu nie służą". "A jeżeli służą, to tylko opozycji. I zacząć poważnie pracować nad realizacją założeń Polskiego Ładu" - powiedział minister.

"Liczymy na to, że ten okres sporów się kończy i tu również pan premier Jarosław Gowin będzie chciał razem współpracować, i razem z nami ten Polski Ład realizować" - dodał Sasin.

Wicepremier pytany był też o zbliżający się kongres Prawa i Sprawiedliwości. "Ja jestem głęboko przekonany, że ten kongres potwierdzi przywództwo prezesa Jarosława Kaczyńskiego. W tej chwili absolutnie nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek zmiany czy jakiejkolwiek próby podważania tego przywództwa" - zaznaczył Sasin.

W jego ocenie, "prezes Jarosław Kaczyński jest gwarantem stabilności tego układu politycznego, który nazywany Zjednoczoną Prawicą".