Donald Tusk jest to zbyt rozsądny polityk, aby wskoczyć do basenu, który jest pusty lub z którego uchodzi woda - ocenił w środę wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL), pytany o doniesienia medialne o możliwym powrocie Tuska do polskiej polityki.

Jak napisał portal wPolityce.pl, rozważany jest konkretny scenariusz powrotu byłego premiera Donalda Tuska. "Miałby on wystartować w wyborach uzupełniających do Senatu w którymś z okręgów zdominowanych przez opozycję. Po zwycięstwie zostałby marszałkiem Senatu, i z tej pozycji atakowałby rząd, prowadził kampanię wyborczą, jednoczył opozycję, szukał szansy na wcześniejsze wybory parlamentarne" - podkreśla portal.

Zgorzelski pytany w środę w TVP1 o te doniesienia powiedział: "Wszyscy pewnie już wiemy, że Donald Tusk sonduje tę sytuację". "Moim zdaniem zakończy się to tak samo, jak sondowanie jego ewentualnej kandydatury na prezydenta Rzeczypospolitej" - podkreślił wicemarszałek Sejmu.

W jego ocenie, "z pewnością Tusk zrobiłby duży kłopot tzw. Zjednoczonej Prawicy - bo jest ona dzisiaj bardziej pokłócona niż zjednoczona". "Ale, jak mówię, to jest zbyt rozsądny polityk, aby wskoczyć do basenu, który jest pusty lub z którego uchodzi woda" - ocenił Zgorzelski. "Skoro te informacje już przeciekły i do mediów, i do opinii publicznej, to moim zdaniem ten projekt zakończy się niczym" - dodał.