Sejm przyjął we wtorek ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE dotyczącą m.in. Funduszu Odbudowy. Spośród 231 posłów klubu PiS biorących udział w głosowaniu - 211 opowiedziało się za ratyfikacją. Mimo dyscypliny przeciwnych było 20 posłów klubu, w tym 17 posłów reprezentujących Solidarną Polskę oraz troje posłów należących do PiS.

Fogiel zapytany w "Śniadaniu w Trójce" Programu Trzeciego Polskiego Radia, czy będą konsekwencje wobec posłów klubu PiS, którzy zachowali się inaczej niż większość klubu, odpowiedział: "To będę decyzje prezydium klubu, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu".

Jak zaznaczył, posłowie z uwagi na dyscyplinę "z konsekwencjami raczej powinni się liczyć". Dopytywany o charakter tych konsekwencji, zaznaczył, że jest szeregowym członkiem klubu i nie należy do jego władz.

Reklama

"Są porządki parlamentarne, są porządki partyjne. Kiedy prezydium podejmie taką decyzję, ja ją poznam, z przyjemnością o niej poinformuję" - powiedział zastępca rzecznika PiS.