Na godz. 13. w Pałacu Prezydenckim zaplanowane jest spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z wicepremierem Jarosławem Gowinem i z szefem KPRM Michałem Dworczykiem - poinformowała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Tematem spotkania ma być m.in. odmrażanie gospodarki - dodała.

"Dzisiaj o 13.00 w Pałacu Prezydenckim odbywa się spotkanie pod przewodnictwem pana prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Gowinem. Ja również będę w nim brała udział, jak również minister Michał Dworczyk. Będziemy rozmawiali o procesie szczepień wśród pracowników, pracodawców, ale ogólnie również o sytuacji stabilnego - mam nadzieję - odmrażania gospodarki w najbliższych tygodniach" - powiedziała we wtorek w TVP1 Semeniuk.

Semeniuk była pytana o to, które branże będą odmrażane jako pierwsze. Ja wskazała, trzeba poczekać na oficjalne decyzje w tej sprawie.

"Jutro na pewno minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi harmonogram na najbliższe tygodnie funkcjonowania różnych gałęzi gospodarczych w różnym reżimie sanitarnym. Dzisiaj widzimy, że bierzemy pod uwagę regionalizację. Ta regionalizacja mam nadzieję, że będzie zdawała swój egzamin" - powiedziała.

Jednocześnie zaznaczyła, że w środę jest spotkanie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, na którym zostaną podjęte odpowiednie decyzje, a po nim minister Niedzielski je zakomunikuje.

Semeniuk odniosła się również do zamkniętych na majówkę hoteli dla turystów.

"Na majówkę nie otwieramy hoteli. Chcemy doprowadzić do stabilnego efektu spadku mobilności, po to, by w tym czasie wyszczepiać jak największą część populacji, i mam nadzieję, że w okresie wakacyjnym wchodzić już w normalną stabilność społeczną, zdrowotną i gospodarczą" - powiedziała.