Trwa kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia sprawdzająca, jakie nieprawidłowości miały miejsce w Rzeszowie w związku ze szczepieniami, bo wiele wskazuje na to, że one były; NFZ opublikuje informację po przeprowadzeniu tej kontroli - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk był pytany w poniedziałek przez portal Onet.pl o sytuację w Rzeszowie, gdzie w centrum medycznym - jak wynikało z informacji podawanych przez Wirtualną Polskę - wiele osób bez kolejki, w tym wieku 20, 30 lat, miało zostać zaszczepionych przeciw Covid-19.

"W tej chwili według mojej wiedzy trwa kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie, żeby sprawdzić jakie miały miejsce tam nieprawidłowości, bo rzeczywiście wiele wskazuje na to, że nieprawidłowości były. Dotyczy to także niewłaściwego wykorzystywania strzykawek i innych kwestii" - powiedział szef KPRM i pełnomocnik rządu ds szczepień.

Dworczyk nawiązał do medialnych doniesień z Rzeszowa, że w jednym z ośrodków do szczepień przeciw COVID-19 miały być wielokrotnie używane jednorazowe strzykawki.

Zaznaczył, że NFZ zapewne opublikuje informację po przeprowadzeniu tej kontroli. Pytany, kiedy można się spodziewać takiej informacji, Dworczyk odpowiedział, że to pytanie należy kierować do NFZ. "Ja w tym zakresie nie posiadam wiedzy" - zaznaczył.