Reklama

"Informujemy, iż w dniu dzisiejszym grono Koła Parlamentarnego Polski 2050 powiększa się o kolejnego posła. Jest nim pan poseł Tomasz Zimoch, prawnik, dziennikarz, polityk, poseł na Sejm IX kadencji" - głosi komunikat ruchu przesłany we wtorek PAP.

"Dołączam do Polski 2050, bo chcę zostawić moim dzieciom Polskę, z której będę dumny" - powiedział cytowany w komunikacie Zimoch, który na początku marca złożył rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej.

"Chcę Polski demokratycznej, praworządnej i innowacyjnej. Aby móc ten cel zrealizować, niezbędna jest przebudowa centrum polskiej sceny politycznej. Wierzę, że Polska 2050 będzie liderem takiego nowego politycznego centrum" - dodał.

Cytowana w komunikacie szefowa koła, posłanka Hanna Gill-Piątek zaznacza, że cieszy się na współpracę z Zimochem. "Posła Zimocha znam z jego inicjatyw społecznych podczas epidemii. Wierzę, że jego energia będzie mocnym wsparciem dla działań naszej parlamentarnej ekipy" - dodała.

W lutym do Polski 2050 przystąpiła była posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska. Wcześniej zrobiły to posłanki Hanna Gill-Piątek (wcześniej Lewica) i Joanna Mucha (wcześniej KO) oraz senator Jacek Bury.

Informację o powstaniu koła poselskiego Polski 2050 zamieszczono na sejmowej stronie w lutym. Niedawno ugrupowanie poinformowało, że koło poselskie zostało przekształcone w koło parlamentarne.