"Wielką radość sprawia mi powracanie myślą do spotkań z młodymi pochodzącymi z różnych narodów" – napisał Franciszek w liście, którego treść przekazało w piątek PAP biuro prasowe KEP.

Papież podkreślił, że w sposób szczególny wspomina mszę w sanktuarium na Jasnej Górze celebrowaną z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, jak również "wzruszające, modlitewne zatrzymanie się w obozie koncentracyjnym w Auschwitz".

Dziękując kapłanom i wiernym za gościnność podczas Światowych Dni Młodzieży Franciszek napisał m.in., że jest "głęboko wzruszony ich mocną wiarą i niezachwianą nadzieją" oraz "żarliwą miłością, która ożywia pielgrzymowanie ludzkie i chrześcijańskie".

Reklama

Na zakończenie listu papież zapewnił o modlitwie za Kościół w Polsce, poprosił o modlitwę w swojej intencji i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Krakowie i Brzegach pod Wieliczką w dniach 26–31 lipca. Franciszek przebywał w Polsce w ramach ŚDM od 27 do 31 lipca. W tym czasie oprócz Krakowa i Brzegów odwiedził także Częstochowę i teren byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Kolejne spotkanie papieża z młodymi ma odbyć się za trzy lata w Panamie.

Grzegorz Dyjak (PAP)