W sobotę po godz. 9.30 w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach zakończyła się liturgia pojednania z udziałem papieża Franciszka. Papież spowiadał ośmioro młodych ludzi w językach włoskim, hiszpańskim i francuskim.

Przed opuszczeniem bazyliki papież pobłogosławił zgromadzonych, odmówił też modlitwę Zdrowaś Maryjo. W darze od spowiedników, którzy służą w tym sanktuarium otrzymał obraz Jezusa Miłosiernego autorstwa Janusza Antosza. Wpisał się do księgi pamiątkowej, rozmawiał z księżmi oraz z chorymi, błogosławiąc ich.

"Bardzo was proszę módlcie się za mnie" - zwrócił się papież do wiernych zgromadzonych w bazylice.

Franciszek jest trzecim - po Janie Pawle II i Benedykcie XVI - papieżem, który nawiedza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ale pierwszym, który w nim spowiada.

W pobliżu bazyliki znajduje się strefa pojednania, w której ustawiono 50 konfesjonałów. Uczestnicy ŚDM w zorganizowanych grupach pielgrzymowali w ostatnich dniach z sanktuarium św. Jana Pawła II do Miłosierdzia Bożego, mogli też skorzystać z sakramentu pokuty.

Papież Franciszek udaje się teraz do Sanktuarium św. Jana Pawła II, które znajduje się w sąsiedztwie Łagiewnik, gdzie odprawi mszę św. dla duchowieństwa.