Dzisiaj polskim rodzinom zaczyna się po prostu lepiej żyć - powiedziała w środę premier Beata Szydło, na konferencji prasowej podsumowującej pierwszy etap obowiązywania programu "Rodzina 500 plus".

Premier podkreśliła, że priorytetem PiS a potem rządu było wsparcie polskich rodzin tak, by "przywrócić polskim obywatelom godność życia". "Najważniejszą inwestycja, którą możemy zrealizować jako odpowiedzialni politycy jest inwestowanie w rodzinę, inwestowanie w dzieci. To jest przyszłość Polski. Przyszłością Polski jest polska rodzina żyjąca godnie, mająca odpowiednio na jej potrzeby wysokie dochody, mająca możliwość godnego i spokojnego, bezpiecznego wychowania swoich dzieci. To jest nasz cel i od tego celu nie odstąpimy" - mówiła Szydło.

Szefowa rządu powiedziała, że jest bardzo dumna z programu "Rodzina 500 plus", bo już po krótkim czasie przynosi on konkretne efekty. "Dzisiaj polskim rodzinom zaczyna się po prostu lepiej żyć" - podkreśliła premier.

Zwracając się do krytyków programu "Rodzina 500 plus", Szydło zachęcała, by pojechali i spotkali się rodzinami na prowincji, a także z tymi rodzinami z dużych miast, "które do tej pory nie miały wystarczających dochodów".

Program 500 plus, dzięki któremu wypłacane jest świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a w biedniejszych rodzinach - również na pierwsze, wszedł w życie 1 kwietnia. Na złożenie pierwszego wniosku były trzy miesiące.