Zwracając się do Polaków obecnych na audiencji na placu Świętego Piotra, papież powiedział: "Dziś w sposób szczególny jednoczę się z młodymi, którzy jak co roku gromadzą się w Lednicy. Drodzy przyjaciele, chcecie razem głośno wypowiedzieć, wyśpiewać i wytańczyć wasze Amen. Jest to wasze potwierdzenie osobistego oddania Chrystusowi, którego wasi przodkowie przyjęli wraz z chrztem 1050 lat temu".

"Na wzór Maryi, której życie całe było przeniknięte chwałą Bożą, w Duchu Świętym codziennie powtarzajcie wasze Amen - niech się tak stanie! Wspomnienie ojca Jana, inicjatora waszych spotkań, który stanął już przed Panem, niech was inspiruje na drogach wiary" - dodał Franciszek.

Podczas spotkania z ponad 15 tys. wiernych papież mówił też o rozpoczynającym się w środę Jubileuszu Kapłanów, zorganizowanym w związku z Rokiem Miłosierdzia. W czwartek papież odwiedzi po kolei trzy rzymskie bazyliki: Matki Bożej Większej, Świętego Jana na Lateranie i Świętego Pawła za Murami, gdzie będzie przemawiał do zgromadzonych tam księży.

W środę, w pierwszym dniu Jubileuszu, poszczególne grupy językowe spotkają się na katechezach w rzymskich kościołach. Polscy kapłani będą w bazylice na Kapitolu, gdzie wysłuchają katechezy biskupa Grzegorza Rysia z Krakowa. Jubileusz zakończy piątkowa msza papieska w Watykanie. (PAP)