Reklama

Prezydent Stanów Zjednoczonych określił znanego piosenkarza mianem "jednego z najbardziej utalentowanych i płodnych muzyków naszych czasów". Jak dodał, niewielu, tak jak Prince, wpłynęło na "brzmienie i kierunek rozwoju muzyki popularnej bądź poruszyło tak wiele osób swoim talentem".

Oprócz Obamy głęboki smutek po śmierci Prince'a wyraziło wielu muzyków.

"On zmienił świat. Prawdziwy wizjoner. Co za strata" - napisała na Instagramie Madonna, dołączając zdjęcie, na którym jest razem z Prince'em.

"Talent Prince'a nie miał granic. Był jednym z najbardziej wyjątkowych i utalentowanych artystów ostatnich 30 lat" - napisał na Twitterze Mick Jagger.

"Jestem zaszokowana i tak bardzo smutna" - zareagowała Jennifer Lopez na wieść o śmierci Prince'a.

"Spoczywaj w pokoju, Prince, łzy mi lecą" - napisał brytyjski piosenkarz Boy George.

"Dziękuję, że dałeś nam tak wiele" - to reakcja piosenkarki Katy Perry.

Informację o śmierci 57-letniego artysty potwierdziła w czwartek jego agentka prasowa Anna Meacham oraz lokalne biuro szeryfa, informując, że "badane są okoliczności zgonu".

Prince (Prince Rogers Nelson) był innowacyjnym piosenkarzem, kompozytorem, autorem tekstów, grał na gitarze, instrumentach klawiszowych i perkusyjnych. W swej muzyce łączył jazz, funk i disco. Do jego największych przebojów należą: "Purple Rain", "Kiss", "Raspberry Beret", "Little Red Corvette", "Let's Go Crazy" i "When Doves Cry". Zdobył sławę jeszcze w latach 70.; przez dziesięciolecia był jedną z najbardziej nowatorskich i ekscentrycznych postaci na amerykańskiej scenie pop. Wielokrotnie zdobywał nagrody Grammy, w 2004 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Według TMZ w zeszłym tygodniu Prince trafił na krótko do szpitala z powodu powikłań po grypie.

Najnowszy album Prince'a "HITnRUN: Phase Two" ukazał się w grudniu 2015 r. Jeszcze w zeszłym tygodniu artysta był na tournee po Stanach Zjednoczonych.(PAP)

mmi/