"Paweł Kukiz zawiódł, zaprzecza samemu sobie. Wdał się w jakąś rozgrywkę partyjną razem z establishmentem, który rządził Polską przez ostatnich 8 lat i stał się przystawką układu władzy" - powiedział Mariusz Błaszczak w radiu RMF FM.

W rozmowie z radiem RMF FM, Mariusz Błaszczak ocenił także wystąpienie prezydenta podczas uroczystości rocznicowych 1050-lecia Chrztu Polski. Uznał, że było jednym z najlepszych jakie wygłosił Andrzej Duda. Ale choć akcentował potrzebę jedności działania, to opozycja i tak wybrała z niego to, co uznała za stosowne, a Ryszard Petru uznał je nawet za konfrontacyjne.

"A pan prezydent mówił przecież o tych 3 filarach. Mówił o filozofii greckiej, mówił o prawie rzymskim i mówił o fundamencie chrześcijańskim – to są te 3 elementy, które tworzą naszą cywilizację. To było myślę, że najlepsze wystąpienie dotychczas pana prezydenta Andrzeja Dudy, z tym przesłaniem, zasadniczym przesłaniem, że istniejemy jako Polacy dlatego, że 1050 lat temu Mieszko I przyjął chrzest" - powiedział Błaszczak.

Minister spraw wewnętrznych zapewnił także, że Światowe są przygotowywane zgodnie ze specustawą. „Ze swojej strony zapewniam, że zagwarantujemy bezpieczeństwo podczas tych uroczystości”.

Pytany o to, czy uroczystości będą w Brzegach, czy na Błoniach, przypomniał, że decyzja należy do kurii krakowskiej. Zapewnił też, że w budżecie państwa są pieniądze na to wydarzenie.

Więcej na RMF FM