„Opozycja nam przeszkadzała. Słyszeliśmy w Sejmie 100, albo więcej próśb o przerwę. Wciąż zapraszamy do konstruktywnej współpracy” – mówi, o 100 dniach rządu, gość RMF FM, szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

Niezrealizowane obietnice? „Błędów nie robi ten, kto nie robi nic. A jeszcze większą chwałą jest się do nich przyznać” – komentuje Kempa. Zapowiada również, że w przyszłym tygodniu poprawiony podatek od hipermarketów zostanie przekazany do Sejmu. Szefowa Kancelarii Premiera pytana o audyt rządów PO-PSL, odpowiada: „Rozważam możliwość, aby pewne wnioski ocenić i skierować”. Dopytywana, czy będą to wnioski do prokuratury, mówi: „Jeszcze chwilkę”.

„Jeśli grozi nam konieczność zwracania środków unijnych to są elementy, które wskazują na to, żeby rozważać to w kategorii zaniechania obowiązków, czy przekroczenia uprawnień” – uważa gość RMF FM. Dodaje, że „opozycja absorbowała premiera poza granicami Polski, bo tam donosiła, skarżyła się na Polskę i rząd i próbowała wywołać nieprawdziwy obraz”.

Wotum nieufności dla szefa MSWiA? „Zarzuty, które padały pod adresem ministra Błaszczaka są chybione. To jeden z najlepszych ministrów spraw wewnętrznych. Bardzo szybko zareagował na kwestie dotyczące insp. Maja” – mówi gość Kontrwywiadu. Zdaniem Kempy „wciąganie ministra w wojenkę PO jest nie na miejscu”.