Prezes Instytutu Pamięci Narodowej zapowiedział, że wkrótce zostaną upublicznione kolejne dokumenty odnalezione w domu generała Czesława Kiszczaka. Dziś IPN udostępnił pierwsze materiały.

Dotyczą one tajnego współpracownika SB o pseudonimie Bolek. "W tej chwili jeszcze nie wiem jaka jest zawartość kolejnych pakietów, jak tylko taka wiedzę będę posiadał, natychmiast podzielę się nią z Państwem" - powiedział dziennikarzom Łukasz Kamiński.

Szef IPN nie chciał odpowiedzieć czy Instytut Pamięci Narodowej będzie starał się dotrzeć do innych historycznych akt, które mogą znajdować się w prywatnych archiwach.

Reklama

"Przypomnieliśmy, że wszystkie osoby, które posiadają tego typu materiały są zobowiązane natychmiast przekazać je do Instytutu Pamięci Narodowej, natomiast o wszystkich innych działaniach prokuratury nie mogę informować" - powiedział

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej wyraził także nadzieję, że wraz z upływem czasu nowo pozyskane dokumenty przestaną być sensacją medialną, a staną się obiektem studiów i badań historyków.

Łukasz Kamiński odwiedził dziś Zambrów, gdzie ośmiu byłych harcerzy odznaczono "Krzyżami Wolności i Solidarności".