Instytut Pamięci Narodowej dysponuje już drugą partią dokumentów zabezpieczonych w domu Marii Kiszczak. Naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, na podstawie postanowienia prokuratora IPN przekazał dokumentację prezesowi Instytutu Pamięci Narodowej.

Przekazane materiały składa się 20 dokumentów. Wśród nich są kserokopie działań policji w czerwcu 1990 roku w związku protestami rolników, materiały statystyczne MSW dotyczące przestępczości, fragmenty wspomnień Czesława Kiszczaka i różne jego odręczne notatki.

Materiały zostały włączone do zasobu archiwalnego Instytutu Pamięci Narodowej i poddane archiwizacji. IPN informuje, że będą one dostępne od środy - 24 lutego w postaci kopii elektronicznych w czytelni IPN przy ul. Kłobuckiej 21 w Warszawie.

Reklama

IPN podkreśla, że dokumenty będą udostępniane w celu prowadzenia badań naukowych oraz w celach dziennikarskich. Osoby ubiegające się o wgląd do tych dokumentów muszą złożyć stosowny wniosek. Formularz dostępny jest pod następującym linkiem.

Następne pakiety dokumentów zostaną przekazane do archiwum IPN analogicznie, czyli po dokonaniu ich oględzin przez prokuratora.