Sztab Hillary Clinton ogłosił, że wygrała ona prawybory Partii Demokratycznej w stanie Iowa. Była amerykańska sekretarz stanu minimalnie wyprzedziła senatora z Vermont, Berniego Sandersa.

Po przeliczeniu ponad 95 procent głosów Hillary Clinton wyprzedza Berniego Sandersa o 0,2-0,3 procent. Sztab Clinton twierdzi, że Sanders nie ma już szans, aby ją pokonać. Jednak wynik prawyborów i tak jest dużym sukcesem senatora. "Choć nie ma jeszcze pełnych rezultatów wygląda na to, że zdobędziemy zbliżona liczbę delegatów" - powiedział Sanders swoim zwolennikom. Następnie przypomniał główne hasła swojej kampanii - zmniejszenie ogromnych dysproporcji pomiędzy wąska grupą miliarderów a resztą społeczeństwa, bezpłatne publiczne szkolnictwo wyższe oraz opieka zdrowotna jako prawo obywatela.

Hillary Clinton w swoim przemówieniu deklarowała, że jako przyszły prezydent będzie kontynuować politykę Baracka Obamy. Odwołując się do obecnego prezydenta Clinton skierowała sygnał do czarnoskórych wyborców, których poparcia była sekretarz stanu potrzebuje zarówno w prawyborach, jak i kampanii prezydenckiej, o ile zdobędzie nominację.
Prawybory wśród Republikanów wygrał senator z Teksasu Ted Cruz, który pokonał miliardera Donalda Trumpa.