„Dotychczasowe doświadczenia są dla nas lekcją pokory. Powinniśmy z nich wyciągnąć wnioski dotyczące potrzeby lepszego tłumaczenia naszego programu, sposobu działania i przyspieszenia reform gospodarczych” – mówi o rządzie PiS gość Kontrwywiadu RMF FM wicepremier Jarosław Gowin.

Pytany o to, gdzie rząd popełnił błędy, Gowin odpowiedział: "Ruszyliśmy zdecydowanie do przodu, może za mało niuansując złożoność materii konstytucyjnej. Mniej uwagi poświęcaliśmy na tłumaczenie, dlaczego i po co to robimy".

Zdaniem ministra nauki "każdy popełnia błędy". - Jak ktoś twierdzi, że ma 100 proc. racji, to jest – jak pisał Miłosz - niebezpiecznym rabuśnikiem – uważa Jarosław Gowin.

Pytany o wystąpienie Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim odpowiada: „Zdecydowanie dała wczoraj radę”. Dodał, że każdy, kto podchodzi bezstronnie i bez uprzedzeń do premier i rządu, musi przyznać, że wystąpienie Szydło było „rzeczowe i przywróciło proporcje polskim problemom”.

Po wystąpieniu premier w Parlamencie Europejskim w PiS nie panowała euforia, ale raczej poczucie ulgi - zdradził Jarosław Gowin.

Dodał, że polski rząd jest „eurorealistyczny”. „Chcemy być w Unii Europejskiej i chcemy, żeby UE była silnym organizmem” – mówi Jarosław Gowin.