Polska demokracja jest stabilna i odpowiedzialna - zapewnia wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński. Minister wziął udział w uroczystej gali otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu.

Piotr Gliński powiedział w krótkim przemówieniu, że jego rząd podtrzymuje wsparcie finansowe dla organizacji tego wydarzenia. Szef resortu kultury zaznaczył, że nowy rząd kontynuuje dobre projekty zapoczątkowane przez poprzedników, tak gdzie są one pożyteczne dla polskiej wspólnoty.

Wicepremier dodał, że chciałby, by z Wrocławia wybrzmiała niepodważalna teza, że polska demokracja jest stabilna i odpowiedzialna. Piotr Gliński dodał, że nowy rząd za jeden z podstawowych wymiarów demokracji uważa nieskrępowany rozwój kultury opartej o polski, chrześcijański i europejski system wartości. Minister podkreślił, że te wartości oparte są na tolerancji i zrozumieniu racji innych ludzi.

Podczas wystąpienia prof. Gliński apelował również o solidarność europejską. Tłumaczył, że chodzi również o solidarność z obywatelami Ukrainy, gdzie wciąż toczy się wojna.
Wicepremier wyraził nadzieję, że Wrocław jako Europejska Stolica Kultury będzie symboliczną bramą dla poznania polskiej kultury i europejskich treści polskiej kultury przez wszystkich Europejczyków.