Jarosław Kaczyński ma nadzieję, że prezydent Andrzej Duda będzie kontynuował politykę jego brata. Podczas konferencji w Pałacu Prezydenckim w Warszawie poświęconej Lechowi Kaczyńskiemu, prezes PiS mówił, że jednym z aspektów polityki byłego prezydenta była budowa statusu Polski, ale w oparciu o budowanie statusu całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

"Uważał, że centralnym pojęciem, do którego trzeba się odwoływać, jeżeli chodzi o politykę tej części Europy, która miała nieszczęście znaleźć się w sferze komunizmu jest synergia, jest możliwość uzyskania wzmożenia sił wszystkich" - powiedział. Podkreślił, ze Lech Kaczyński chciał, by polityka, którą prowadził była korzystna dla wszystkich i żeby to była polityka partnerska.

Tytuł konferencji to- "Suwerenność, solidarność, bezpieczeństwo. Lech Kaczyński a Europa Środkowa i Wschodnia". Zaproszeni zostali na nią: prezydent Andrzej Duda, prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves, były prezydent Litwy Valdas Adamkus, były prezydent Czech Vaclav Klaus, były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili i były prezydent Rumunii Traian Basescu.

Konferencję zorganizowały: Kancelaria Prezydenta RP oraz Ruch Społeczny imienia Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Reklama

Także dzisiaj zostanie otwarta wystawa fotograficzna poświęcona tragicznie zmarłemu prezydentowi, a jedna z sala w Pałacu Prezydenckim otrzyma jego imię.