Podziękowania za tegoroczne sukcesy i prośba o więcej w nowym roku. Prezydent spotkał się z polskimi sportowcami, pogratulował im i złożył świąteczne życzenia.

"Jesteśmy bardzo dumni, ale oczywiście prosimy o więcej" - mówił prezydent Duda. Zwrócił uwagę, że szansa na kolejne sukcesy będzie w przyszłym roku. Czeka nas bowiem sporo wielkich imprez sportowych dużego formatu - jak Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, czy piłkarskie Mistrzostwa Europy we Francji.

Prezydent Duda przypomniał, że część przyszłorocznych imprez sportowych odbędzie się w Polsce - jak rozgrywki Final Six siatkarskiej Ligi Światowej, Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn, czy Mistrzostwa Świata Dywizji 1 Grupy A w hokeju na lodzie. "Rzeczywiście, ważne imprezy, znaczące, po których także my jako państwo będziemy pokazywali swoje zdolności organizacyjne" - mówił prezydent.

Reklama

W imieniu sportowców prezydentowi podziękowała rekordzistka świata w rzucie młotem, Anita Włodarczyk. Wyraziła nadzieję, że w przyszłym roku sportowcy również dostarczą Polakom wielu emocji.