Zamiast zakorkowaną "zakopianką", w Tatry samolotem. Dziś rusza nowe połączenie lotnicze z Warszawy na słowackie lotnisko Poprad-Tatry. Rejsy są realizowane przez łotewskie linie Air Baltic. Samolot Boeing 737-300 będzie latał w każdy wtorek oraz dodatkowo w czwartki 7 i 14 stycznia przyszłego roku.

Czas przelotu z Lotniska Chopina do Popradu ma wynieść godzinę. Lotnisko Poprad-Tatry znajduje się na wysokości 718 m n.p.m. i należy do najwyżej położonych portów dla samolotów transportowych w Europie Środkowej.

Odległość z lotniska do najpopularniejszych słowackich ośrodków narciarskich wynosi kilkanaście kilometrów. Podróż samochodem do Tatrzańskiej Łomnicy trwa 15 minut, do Szczyrbskiego Jeziora 30 minut, do Jasnej pod Chopokiem w Niskich Tatrach około 45 minut, a do Zakopanego nieco ponad godzinę.

Trzy lata temu przez kilka miesięcy do Popradu latał z Warszawy, Poznania i Gdańska Eurolot. Przewoźnik z rejsów jednak zrezygnował. Obecnie rocznie Słowację odwiedza około 300 tysięcy turystów z Polski.