Trzy demonstracje w Poznaniu. Wyznawcy Islamu będą protestować przeciwko ksenofobii i rasizmowi. W demonstracji organizowanej przez poznańskiego imama weźmie udział prezydent miasta Jacek Jaśkowiak. Ma przemówić do zgromadzonych. Początek manifestacji o 14:00 na Placu Wolności.

O tej samej godzinie na pobliskim Placu Mickiewicza swoją demonstrację rozpocznie Obóz Narodowo - Radykalny. Jego członkowie chcą protestować przeciwko terroryzmowi.

W południe pikietę na Starym Rynku zapowiedziała Polska Liga Obrony. W Internecie reklamuje ją hasłem "Pikieta Przeciwko Białemu Rasizmowi".

Wpłynęły do nas wnioski w sprawie tych trzech manifestacji - mówi rzecznik Urzędu Miasta Poznania Hanna Surma. Protestujący nie będą maszerować, lecz pikietować na miejscu. Ich organizatorzy zaznaczyli, że zagrożeniem dla bezpieczeństwa mogą być reakcje przeciwników demonstracji oraz przechodniów.

Do manifestacji jest przygotowana policja. Organizatorzy demonstracji na Starym Rynku szacują, że przyjdzie na nią około tysiąc osób. Na pikiecie organizowanej przez poznańskiego imama może zjawić się około 300 ludzi. Według zgłaszającego, podobna frekwencja może być na manifestacji ONR.