Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny apeluje do premier o nieprzyjmowanie do Polski uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki północnej

„W poczuciu odpowiedzialności za losy narodu polskiego apelujemy do pani premier Beaty Szydło o określenie jednoznacznego stanowiska, którego treścią - wzorem niektórych państw europejskich - będzie stanowcza odmowa przyjmowania do Polski nielegalnych imigrantów w ramach systemu kwotowego narzucanego przez Unię Europejską” - treść pisma przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów odczytał Tomasz Kalinowski z ONR.

Stowarzyszenie zbiera też podpisy pod petycją do prezydenta Andrzeja Dudy. Apeluje w niej o zastosowanie wszelkich możliwych środków prawnych i działań uniemożliwiających przyjęcie do Polski imigrantów z krajów północnej Afryki i Bliskiego Wschodu. ONR-owcy przypominali, że od lat ostrzegają przed negatywnymi skutkami masowej i niekontrolowanej imigracji z obcych kręgów kulturowych.

Przywoływali zwłaszcza wydarzenia w noc sylwestrową w Kolonii , gdzie doszło do serii ataków na kobiety. Większość mężczyzn podejrzanych o napaści, to imigranci, także ubiegający się w Niemczech o azyl.