W południe odbyło się zaprzysiężenie gabinetu premier Beaty Szydło.

Jak mówi Neumann, pierwsze decyzje Prawa i Sprawiedliwości nie napawają optymizmem. To chociażby mianowanie na koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, na którym ciąży nieprawomocny wyrok skazujący za - jak się wyraził Naumann- poprzednie działania w służbach specjalnych.

Przypomniał też, że od prac sejmowej spec komisji odsunięto jeden z opozycyjnych klubów, zrezygnowano z zasady rotacyjnego przewodniczącego, by opozycja nie miała kontroli nad służbami. Pierwsze wypowiedzi osób mających zajmować się polityką zagraniczną po zamachach w Paryżu - zdaniem przewodniczącego - nie dają dobrego obrazu.Sławomir Neumann podkreślił, że PO dobrze życzy Polsce.

"Nie mówimy, że im gorzej, tym lepiej"- mówił. Zapowiedział, że Platforma będzie merytoryczną opozycją, krytykującą tylko złe pomysły rządzących. W rządzie Beaty Szydło będzie trzech wicepremierów - minister kultury Piotr Gliński, minister rozwoju Mateusz Morawiecki oraz minister nauki Jarosław Gowin. Ma być też kilka nowych resortów - energetyki, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz wspomniany rozwoju.