W piątek zbierze się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Dzień wcześniej odbędzie się posiedzenie klubu parlamentarnego. To ustalenia z posiedzenia zarządu PO.

"Rozmawialiśmy o terminach" - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej członek tego gremium Cezary Grabarczyk. Dodał, że Rada Krajowa zbierze się 13-ego listopada, która przyjmie kalendarz i regulamin wyborów przewodniczącego partii. Kandydatów na stanowisko szefa partii jest troje. To pełniąca tę funkcję premier Ewa Kopacz, minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna oraz szef resortu sprawiedliwości Borys Budka.

Cezary Grabarczyk poinformował też, że w czwartek 12-ego listopada zbierze się klub parlamentarny PO, który wybierze swojego szefa. Polityk zaznaczył, że o personaliach nie było podczas posiedzenia zarządu mowy.

W kuluarach mówi się, że o funkcję przewodniczącego klubu będzie ubiegać się premier Ewa Kopacz i szef pomorskiej PO Sławomir Neumann. Pojawiają się też głosy, by przewodniczącym klubu została obecna marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Jej nazwisko wymieniane jest też w kontekście kandydatury na wicemarszałka z ramienia PO.

Innym pomysłem jest, by to obecny szef MON-u Tomasz Siemoniak pokierował klubem Platformy w nowej kadencji parlamentu.

Pierwsze posiedzenie Sejmu ma się odbyć 12. listopada o 13-tej. Tego samego dnia o 17-tej po raz pierwszy zbierze się Senat.