PiS chce do piątku zakończyć konsultacje na temat składu nowego rządu. Wówczas Komitet Polityczny partii ma zatwierdzić kandydatów zgłaszanych na stanowiska ministrów.

"Chcielibyśmy żeby Komitet Polityczny odbył się bez zbędnej zwłoki" - powiedziała rzeczniczka PiS Elżbieta Witek. Potwierdziła, że rozpoczęte wczoraj konsultacje będą się odbywały także dzisiaj oraz jutro i jeżeli wszystko "technicznie" pójdzie szybko, to Komitet Polityczny podejmie decyzje w piątek. - Zaraz potem ma się odbyć konferencja prasowa i informacje zostaną przekazane opinii publicznej - powiedziała rzeczniczka PiS.

Wyjaśniła, że konsultacje muszą potrwać, bo rząd to nie kilka osób, tylko duże środowisko i z każdym trzeba porozmawiać. Zdaniem Elżbiety Witek to, że padają różne nazwiska i czasem do jednego są "przypasowywane" dwa lub trzy ministerstwa, jest normalną grą, która toczy się między wyborami a rozpoczęciem pracy nowego parlamentu.

Elżbieta Witek, która była przez media typowana na szefową MEN, zapewniła, że w charakterze kandydata nie była na żadnym spotkaniu i nadal jest rzecznikiem PiS.
Według Elżbiety Witek najpilniejsze ustawy, którymi PiS będzie chciał zająć się na najbliższych posiedzeniach Sejmu to 500 złotych na dziecko oraz obniżenie wieku emerytalnego.

Dodała, że najważniejszym problemem Polski jest demografia i trzeba zrobić wszystko żeby o nią zawalczyć. Mają temu służyć zarówno projekty społeczno-socjalne jak i prorozwojowe, które jak podkreśla rzeczniczka PiS są planowane w perspektywie dłuższej niż jedna kadencja Sejmu.
W ubiegłym tygodniu Komitet Polityczny oficjalnie zarekomendował Beatę Szydło jako kandydatkę na premiera.