„Koncepcja tworzenia rządu uległa zmianie. Pierwotnie miał to być rząd autorski. To jest trudny wariant. Również dla Beaty Szydło, ale dzięki temu gabinet będzie silny, bo będzie wypadkową wszystkich nurtów i oczekiwań personalnych” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Tadeusz Cymański ze Zjednoczonej Prawicy.

„Szydło nie jest ubezwłasnowolniona. To nie gułag – do Belwederu na przysięgę nie pojedzie w kajdankach. Jest poważną osobą” – odpowiada gość RMF FM pytany o tworzenie rządu bez kandydatki na premiera.

„Miałem sen, że Ziobro będzie ministrem sprawiedliwości. On się domyśla, co ja śnię. Dobry wódz wie, co jego żołnierze myślą” – mówił Cymański. I kontynuował: "Obudziłem się w nocy, wziąłem szklankę wody i mówię: co z Antonim [Macierewiczem - przyp. red.]? I nie przyszedł sen".

„Beata Szydło nigdy nie wykluczyła Macierewicza i nigdy nie używała czasu przyszłego dokonanego” – uważa Tadeusz Cymański. „Powrót do PiS, zjednoczenie sił było spowodowane rozumem. Sztandarowe pomysły PiS są spóźnioną realizacją moich marzeń, których nie doczekałem się kiedyś” – przyznaje polityk. 500 zł na dziecko? „Może bociany nie zaczną latać, ale dzieci będzie zdecydowanie więcej, a dzieci Polska potrzebuje jak deszczu” – odpowiada Cymański.