Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na referendum w sprawie likwidacji gimnazjów, ale pod wnioskiem musiałoby się podpisać przynajmniej milion jego przeciwników - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM szef sztabu PiS i wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS.

PiS jest przekonany, że likwidacja gimnazjów jest niezbędna. "Proces edukacyjny na pewno będzie lepszy, korzyści dla dzieci, korzyści dla młodzieży będą z tego bardzo duże. Natomiast koszty nie będą wcale aż tak duże" - powiedział Karczewski. Zaznaczył jednak, że partia będzie wprowadzać reformę "w wyniku znowu dialogu, rozmowy, konsensusu", zwłaszcza ze środowiskiem nauczycielskim.

Czy jest w takim razie możliwe, że PiS przeprowadzi referendum w tej sprawie? "Jesteśmy przygotowani na to i o tym mówiliśmy, że bardzo dużym, olbrzymim błędem było to, że Platforma Obywatelska nie chciała przeprowadzić referendum" - zaznaczył Karczewski i podkreślił jednocześnie, że pod wnioskiem musiałoby podpisać się przynajmniej milion osób.

Karczewski tłumaczył się także z faktu, że zarówno Jarosław Kaczyński, jak i Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński głosowali za wprowadzeniem gimnazjów. „Wtedy był taki pogląd i pewnie wydawało się, że to dobre rozwiązanie” - powiedział Karczewski i dodał - "jeśli to się wprowadziło, jeśli mamy w tej chwili złe doświadczenia, to z tych złych doświadczeń trzeba się wycofać".

jeśli to się wprowadziło, jeśli mamy w tej chwili złe doświadczenia, to z tych złych doświadczeń trzeba się wycofać.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-likwidacja-gimnazjow-jestesmy-gotowi-na-referendum,nId,1912213#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox