W Poznaniu powstałe kilka miesięcy temu ugrupowanie zdobyło 4,6% głosów, w całym kraju ponad 3,5%. Część polityków Zjednoczonej Lewicy twierdzi, że do klęski koalicji w wyborach w znacznym stopniu przyczyniło się nagłe zainteresowanie Razem w ostatnich dniach kampanii.

- Jeżeli mówimy, że partia, która powstała pół roku temu zatopiła formację, która istnieje na polskiej scenie politycznej od 70 lat to to jest po prostu dla mnie śmieszne - powiedział Roszak.

Dzięki temu, że partia przekroczyła 3% w wyborach, będzie dostawała pieniądze z budżetu państwa - rocznie 3 mln zł. Maciej Roszak zapowiada, że Razem przeznaczy te pieniądze na budowę struktur, ale przede wszystkim postawi na edukację społeczeństwa.

- My potrzebujemy takiej dużej edukacji obywatelskiej, szczególnie wśród młodego pokolenia, bo ludzie mają problemy w Polsce z identyfikowaniem swoich interesów i często powierzają głos partiom, które tego interesu nie reprezentują - powiedział.

Razem przyciąga. Po debacie liderów, przed wyborami do partii zgłosiło się 1,5 tys. osób. Maciej Roszak deklaruje, że Razem będzie startować w każdych najbliższych wyborach - do europarlamentu a także w samorządowych.

W Poznaniu na Partię Razem zagłosowało 19 tys. mieszkańców.