Partia Razem dziękuje wyborcom za zaufanie. Tak dobry i niespodziewany wynik wyborów podsumował jeden z liderów ugrupowania Adrian Zandberg. Według badań late poll, Partia Razem otrzymała 3,9 procent poparcia. Jeśli ten wynik potwierdzi PKW to ugrupowanie otrzyma subwencje z budżetu państwa.

Adrian Zandberg w rozmowie z TVP info podkreślał, że Partia Razem z zaskoczeniem i radością przyjęła ten wynik, a kilka procent poparcia oznacza wielki kredyt zaufania. Zandberg dodał, że najbardziej cieszy go to, że w ostatnich tygodniach do jego ugrupowania przyłączyły się tysiące ludzi.

Adrian Zandberg podkreślał, że ideą Partii Razem jest oddolny ogólnospołeczny ruch, który będzie nie tylko reprezentował interesy pracowników ale będzie działać tam gdzie ich prawa są łamane i tam gdzie trzeba upominać się o wolności obywatelskie

Reklama

Zandberg podkreślał również, że Partia Razem będzie chciała edukować społeczeństwo w sprawach gospodarczych przełamując liberalne rozumienie ekonomii. Jego zdaniem Polska powinna iść drogą między innymi krajów skandynawskich.

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że dziś po 18.00 poda do wiadomości listy komitetów, które przekroczyły progi wyborcze, jutro - dokładny podział mandatów przez okręgowe komisje wyborcze.