Polska się rozwija dużo szybciej niż inne kraje europejskie - mówi Ewa Kopacz. Premier podczas przemówienia w Kielcach powiedziała, że jeśli ludzie z Prawa i Sprawiedliwości dojdą do władzy, to "zwiniemy się nie tylko z Europy, ale także z nowoczesności".

- Jak o zmianach, to pamiętajcie, że zmieniamy z soboty na niedzielę czas, cofamy tylko o jedną godzinę - mówi Ewa Kopacz.

- Ale nie chciałabym, żeby ci, którzy dzisiaj chcą władzy dla władzy cofnęli nas o pięćset lat - dodaje premier.

Ewa Kopacz mówi, że zwykle boimy się tych, którzy wiedzą wszystko najlepiej i zawsze mają rację. Premier zapewnia, że jej partia szanuje i kocha ludzi.

- My jesteśmy dumnym narodem i nie chcemy, żeby przyszedł ten, który wie wszystko najlepiej i zawsze ma rację i urządzał nam Polakom życie - mów premier.

- My mamy mądrość i doświadczenie życiowe, które pozwala nam urządzić nasze życie tak jak my uważamy - dodaje Ewa Kopacz.

Na tym polega zdobycz demokracji, o którą tak bardzo walczyliśmy - mówiła premier.

Ewa Kopacz podkreślała, że ci wszyscy, którzy byli aktywni w terenie i startują z list PO wiedzą, gdzie jest ich kapitał. Jej zdaniem jest on w spotkaniach z ludźmi i w słuchaniu ich. Premier zachęcała też lokalnych działaczy do przyspieszenia na ostatniej prostej przed wyborami.