Z sondażu wynika, że na partię Jarosława Kaczyńskiego swój głos chce oddać ponad 36 proc. ankietowanych. Druga jest Platforma Obywatelska z 20-procentowym poparciem - podano w sondażu IBRiS dla Onet.pl.

"Co ważne, PiS w porównaniu z poprzednim notowaniem zyskało trzy punkty procentowe, podczas gdy Platforma Obywatelska straciła tyle samo. Platforma Obywatelska traci więc już blisko 16 punktów procentowych do liderującego PiS" - dodano.

Według IBRiS do Sejmu dostałoby się aż sześć partii. Oprócz PiS i PO byłaby to również Zjednoczona Lewica (11 proc.), Nowoczesna Ryszarda Petru (8,4 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe (6,4 proc.) oraz komitet Kukiz '15 (5,9 proc.).

Reklama

Poniżej progu wyborczego uplasował się m.in. komitet KORWiN (3,1 proc.) i Partia Razem (0,5 proc.). Blisko 8 proc. wyborców wciąż nie zdecydowało, na kogo odda swój głos w nadchodzących wyborach.

Badanie na zlecenie Onet.pl przeprowadził 13 października Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na grupie 1100 mieszkańców Polski.