Inna polityka jest możliwa - to hasło Partii RAZEM. Jej głównymi filarami jest między innymi walka o prawa pracowników i likwidacja umów śmieciowych.

To podstawa dla każdego człowieka mówiła na konwencji Justyna Szpanowska z Partii RAZEM. Podkreśliła, że w Anglii, Holandii czy we Francji umowa jest podstawą każdej relacji z pracownikiem . Taka, która określa prawo do płatnego urlopu, do chorobowego, do okresu wypowiedzenia - umowa to nie jest przywilej, a obowiązek każdego pracodawcy.

Partia RAZEM chce także mieszkań dla młodych. To państwo powinno je budować - mówił Jakub Wilczek. Przekonywał, że ma dość państwa, w którym kredyt oznacza kredyt do końca życia. Akcentował, że gdyby państwo nie wydawało pieniędzy na inwestycje symboliczne, takiej jak stadiony na Euro, galerie handlowe czy Świątynie Opatrzności to znalazłby się pieniądze na budowę mieszkań.

Partia RAZEM chce walczyć także o koniec podziału na Polskę A i B proponując między innymi przenoszenie instytucji publicznych z Polski centralnej w inne regiony. Inny punkt programu zakłada nakładanie wysokich podatków na korporacje i tych, którzy zarabiają najwięcej.

Członkowie partii mówią również "NIE" dla prywatyzacji.