Parlament zakończył prace nad nowelizacją ustawy o lasach. Nowe przepisy, przygotowane przez Platformę Obywatelską zakazują prywatyzacji tego dobra z wyjątkiem zachowania trwale zrównoważonej gospodarki leśnej lub realizacji celu publicznego. By ustawa weszła w życie musi ją jeszcze podpisać prezydent.

Temat wywołało Prawo i Sprawiedliwość sugerując, że rząd i Platforma Obywatelska chcą prywatyzacji lasów. Klub ten głosował również przeciw uchwaleniu przepisów, które - zdaniem PiS-u - nie gwarantują, że nie dojdzie do sprzedaży lasów należących do państwa.

Krzysztof Janeczko, zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych pytany przez IAR co sądzi na temat tego politycznego sporu powiedział, że kierownictwo Lasów Państwowych nie zna takich przepisów, które umożliwiałyby prywatyzację lasów należących do państwa. "Staramy się za bardzo nie angażować w bieżące wydarzenia związane głównie z kampanią wyborczą - nie taka jest nasza rola" - powiedział Janeczko.

Wprowadzenie ustawowego zapisu gwarantującego zakaz prywatyzacji lasów zapowiedziała pod koniec sierpnia premier Ewa Kopacz.