Polska nie wyśle żołnierzy do Syrii - zapowiedział wicepremier i minister obrony Tomasz Siemoniak. Spotkał się w Brukseli z Sekretarzem Generalnym NATO Jensen Stoltenbergiem, a jutro weźmie udział w posiedzeniu ministrów obrony krajów Sojuszu. Sytuacja w Syrii będzie jednym z głównych tematów spotkania.

W rozmowie z polskimi dziennikarzami Tomasz Siemoniak powiedział, że Warszawa nie będzie wysyłać wojsk na Bliski Wschód. „Nie przewidujemy i nie ma dyskusji w ogóle o udziale militarnym Polski w jakiejkolwiek operacji związanej z Syrią. Natomiast w jutrzejszej agendzie rozmów ministrów obrony jest temat Syrii, bo jest to temat gorący” - dodał Siemoniak.
Od kilku dni Rosja prowadzi naloty na pozycje w Syrii.

Moskwa twierdzi, że atakowane są cele związane z Państwem Islamskim, ale Zachód informuje, że bomby spadają na umiarkowaną opozycję i na cywilów. Dodatkowo, pojawiają się informacje o możliwej operacji lądowej rosyjskich wojsk w Syrii. W weekend dwa rosyjskie myśliwce miały też naruszyć przestrzeń powietrzną Turcji. Obecnie w międzynarodowej operacji przeciwko Państwu Islamskiemu w Syrii pod wodzą Amerykanów bierze udział 65 krajów.