„Przygotowaliśmy zmiany w podatku od towarów i usług, ustawę o podatku bankowym i ustawę, która opodatkowuje sieci wielkopowierzchniowe. Dzięki temu będziemy mieć dodatkowe wpływy do budżetu” - powiedziała w sobotę Szydło na konwencji programowej PiS.

„Podatków nie podwyższamy” – dodała.

Poinformowała, że PiS przygotowało m.in. ustawę o ubezpieczeniach dla rolników, chce zmienić system dopłat dla rolników, zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych, przygotowało projekt ustawy o minimalnej stawce godzinowej (w wysokości 12 zł brutto) i ustawę wprowadzającą darmowe leki po 75 roku życia.

Zgodnie z Projektem Rodzina 500 rodzice otrzymywać mają 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, a w biedniejszych rodzinach także na pierwsze dziecko.

Szydło podczas konwencji podtrzymała chęć wprowadzenia 15 proc. stawki podatku CIT dla małych firm.

Podczas konwencji nie podano szczegółów wprowadzenia podatków sektorowych.

W lipcu PiS zapowiedziało wprowadzenie podatku bankowego na poziomie 0,39 proc. od sumy aktywów, co dałoby około 5 mld zł rocznie wpływów do budżetu.

Z kolei według wcześniejszych informacji podatek dla sieci handlowych obejmować miałby duże sieci detaliczne dowolnej branży, których całkowite obroty w danym roku przekraczałyby 1 mld zł.