Najniższa emerytura 1200 złotych, lekarstwa dla emerytów i żłobki dla dzieci za złotówkę, płaca minimalna w wysokości połowy średniego wynagrodzenia. To główne założenia programu z którymi ludowcy chcą iść do tegorocznych wyborów parlamentarnych.

Przedstawiła je podczas konwencji wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego Andżelika Możdżanowska. Szefowa sztabu wyborczego ludowców powiedziała, że trzy główne filary tego programu związane są z polską rodziną, rolnictwem i przedsiębiorczością. „Chcemy, by każdy a nas mógł powiedzieć - jestem dumnym Polakiem, dlatego najniższa emerytura musi wynosić 1200 złotych, emeryci musza godnie żyć, a młodzi rodzice nie mogą się zastanawiać czy stać ich na żłobek” - mówiła Możdżanowska. W programie PSL jest też postulat, by dochody z podatku od przedsiębiorców w całości trafiały do samorządów. „To są pieniądze na lokalne inwestycje i rozwój infrastruktury, to nie państwo powinno je dzielić, ale samorządy” - dodała szefowa sztabu wyborczego.

Podczas konwencji odczytano też nazwiska osób zajmujących pierwsze miejsce na wszystkich listach wyborczych w całym kraju. Lider ludowców Janusz Piechociński otworzy listę w okręgu 20-tym, który obejmuje zachodnią cześć Mazowieckiego. Marek Sawicki otworzy listę siedlecką, Jan Bury - rzeszowską, Władysław Kosiniak - Kamysz - tarnowską, a Eugeniusz Grzeszczak wystartuje z Konina. Pierwsze miejsce na liście w Lubuskiem przypadło Jolancie Fedak, byłej minister pracy.

Reklama