Minister spraw zagranicznych Niemiec ostrzegł Wielką Brytanię, Francję i Rosję przed militarnym zaangażowaniem w Syrii. Frank-Walter Steinmeier mówił w Bundestagu, że ostatnio wzrosły szanse na pokojowe rozwiązanie syryjskiego konfliktu.
Reklama

Steinmeier ocenił, że porozumienie atomowe z Iranem, a także ostatnie inicjatywy ONZ, mogą być punktem wyjścia do rozwiązania politycznego w Syrii. Dlatego - jego zdaniem - nie powinno się teraz opowiadać za opcją militarną.

Słowa Steinmeiera skierowane były pod adresem Francji i Wielkiej Brytanii, które chcą kontynuować naloty w Syrii, ale także pod adresem Rosji. Niemiecki minister nie ukrywał zakłopotania z powodu doniesień o tym, że Moskwa wysyła do Syrii coraz więcej sprzętu wojskowego.

Agencja Reutera podaje, powołując się na anonimowych urzędników amerykańskich, że Rosja skierowała do Syrii dwa okręty desantowe oraz niewielką grupę żołnierzy. Amerykanie podejrzewają, że Rosja może przygotowywać się do rozpoczęcia operacji lotniczej w Syrii, aby wesprzeć prezydenta Baszara-al-Assada.